ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ
Про процедуру під назвою герметизація фісур, яка визнана ефективною профілактикою дитячого карієсу, розповідає кандидат медичних наук, лікар-стоматолог дитячий КЗОЗ «Харківська міська поліклніка №7» Ксенія Спірідонова.
«Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати», – так свого часу сказав найбільший російський клініцист М. Я. Мудров (1776-1831).
У 90 відсотках випадків карієс виникає на жувальних зубах. Цьому сприяють особливості їх рельєфу. На поверхні жувальних зубів є, так звані, фісури – борідки, впадинки, ямки, в яких накопичується їжа, наліт і, звичайно ж, бактерії, що викликають карієс.
Всі ми бачимо зуби такими:
А насправді вони виглядають так:
Найбільший «удар» припадає на перші постійні жувальні зуби ( «шістки»), які з’являються в роті у дитини в 6-7 років. Емаль таких зубів містить малу кількість мінералів, фісури глибокі і їх велика кількість, якість чищення зубів у дітей не на високому рівні. Ось і виходить, що вже через рік після появи цих зубів ми маємо в них карієс …
Що ж робити? Потрібно провести процедуру під назвою герметизація фісур – «запечатати» боріздки і перекрити до них доступ нальоту та бактерій. Це проста, безболісна процедура, при якій проводиться очищення фісур і заповнення їх спеціальним захисним матеріалом – герметиком.
герметизація фісур, лікар-стоматолог дитячий стоматополіклініки №7 Ксенія Спірідонова