Лікарі-ортодонти вдосконалюють теоретичну підготовку з телерентгенографії
![](/wp-content/themes/yootheme/cache/31/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC.%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F-3161f291.jpeg)
У квітні поточного року лікарі-ортодонти КЗОЗ «Харківська стоматологічна поліклініка №7» Олена Гнатенко та Наталія Анікеєва прослухали лекційно-практичний курс з основ телерентгенографії в одному з харківських медичних освітніх центрів.
«Цей курс був надзвичайно цікавим і дозволив нам систематизувати та поглибити знання про такий важливий вид стоматологічної діагностики, яким є телерентгенографія, – зазначила Олена Гнатенко. – Для лікаря-ортодонта це дуже дієвий інструмент. Аналізуючи телерентгенограму та виконуючи відповідні математичні розрахунки, ми маємо змогу виробити ефективний план ортодонтичного лікування».
Олена Гнатенко прийшла працювати в стоматологічну поліклініку №7 у 2008 році. Її професійна спрямованість – дитяча стоматологія. У процесі лікування дітей їй, молодому фахівцю, часто доводилось стикатися з випадками аномалій та зубощелепних деформацій у маленьких пацієнтів. Тож паралельно з основною спеціалізацією вона почала займатися ортодонтією.
«Кожна друга дитина, на жаль, має відхилення, що виникають у результаті патології розвитку, – ділиться спостереженнями лікар. – До цього призводить низка факторів, включаючи сучасні продукти харчування, шкідливі звички тощо. Найчастіше з цього приводу звертаються батьки 6-7-річних дітей, хвилюючись за їх стоматологічне здоров’я. Тож доводиться індивідуально розбиратися з кожним маленьким пацієнтом, підбираючи відповідні ортодонтичні методи та прийоми. Позитивні результати проведеного лікування дуже радують і дітей, і батьків. Не менш приємно це і для мене, як для фахівця».
Набуті на курсах знання, за оцінкою Олени Гнатенко, даватимуть їй, як практикуючому ортодонту, підстави впевнено робити висновки щодо наявності скелетної аномалії у пацієнта, яка дуже часто буває прихованою. Саме ретельний аналіз даних телерентгенограми із застосуванням спеціальних таблиць та розрахунків дозволяє точно передбачити та своєчасно виявити розвиток патології положення зубних рядів дитини. А це в свою чергу дає змогу визначатися у деталях ортодонтичного лікування або рекомендувати ортохірургічні методи лікування.
«Курс лекцій провела чудовий харківський ортодон, член європейської асаціації ортодонтів Світлана Вікторівна Камалова. У процесі навчання була можливість широкого спілкування з колегами-ортодонтами, які приїхали до Харкова з різних регіонів України, – зауважила Олена Ігорівна. – Такий обмін досвідом є не менш корисним, ніж отримання нових теоретичних знань. Ми з моєю колегою Наталією Анікеєвою маємо велике бажання і надалі вдосконалювати свої знання та професійну майстерність з ортодонтії. Наразі чекаємо на важливу для нашого професійного середовища подію – всеукраїнський конргрес ортодонтів, який проходитиме в Харкові у травні поточного року».
Довідково:
Телерентгенографія в стоматології використовується для вивчення будови і аномалій у розвитку лицьового скелета, а також для уточнення діагнозу і оцінки результату лікування.Телерентгенографія являє собою рентгенологічний метод дослідження, який відображає панорамний знімок черепа в прямій і бічній проекціях. Дані, отримані при телерентгенографії, використовуються фахівцями-ортодонтами для подальших вимірювань з метою проведення аналізу клінічної ситуації, а в кінцевому результаті для планування лікування.
На телерентгенограмі чітко простежується взаєморозміщення та співвідношення розмірів різних кісткових структур і м’яких тканин обличчя, що робить даний вид дослідження “золотим стандартом” на етапі планування ортодонтичного лікування, коли важливо математично точно обчислити і обґрунтувати, в якому напрямку і на скільки необхідно змістити або нахилити той чи інший зуб або групу зубів. Цей вид дослідження дозволяє оцінити вираженість порушень прикусу.
Телерентгенографія відіграє важливу роль на етапі вибору тактики ортодонтичного лікування. Так в певних ситуаціях остаточну відповідь на питання чи видаляти зуб, чи обійтися без видалення дає лише телерентгенограма в бічній і прямій проекціях.
лікар-ортодонт стоматполіклініки №7 Олена Гнатенко, телерентгенографія